Jdi na obsah Jdi na menu
 


Scooter

Big Picture
VSTUPENKY

Cena: 780,- Kč


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu.
U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.
Přišel čas oprášit scooterovské heslo „Techno je všechno!

Připravte se na světelnou a zvukovou smršť, kterou umí rozpoutat pouze tihle němečtí technomágové – SCOOTER. Jumping All Over The World Tour 2008 se zastaví v Praze 28. května!

Scooter: „V Česku máme nejvěrnější fanoušky“.

 

Místo konání:

Malá sportovní hala, Praha 7

Program

St 28.5.2008 20:00 - [VSTUPENKY]

Popis:

Scooter - nejúspěšnější singlová kapela od vzniku německých hitparád

Když se skladba “The Question Is What Is The Question?“ dostala mezi prvních deset skladeb oficiální hitparády,znamenalo to pro H.P. Baxxtera and Co. další rekord – Scooter získali dvacátý top ten hit! S dvaceti top ten hity v kapse jsou Scooter nejúspěšnější německou kapelou od vzniku hitparády v roce 1956.
Xavier Naidoo a Modern Talking získali stříbrné a bronzové medaile s "pouhými" třinácti místy a mezinárodní hvězdy jako jsou The Bee Gees, Michael Jackson, The Rolling Stones, Pet Shop Boys, Robbie Williams a Britney Spears zůstaly za Scooterem!

Když to sečteme, Scooter strávili v hitparádách 400 týdnů. To je 8 let. Nebo tři čtvrtiny doby existence kapely.

Scooter posluchače rozděluje – buď je milujete nebo nesnášíte, ale ignorovat je nelze. To, co dělají, je naprostý opak nudy. Prodali přes 14 milionů nosičů a získali po celém světě přes 80 zlatých a platinových desek a bezpočet dalších trofejí. Jejich alba mluví sama za sebe.

Přišel čas na bližší pohled na fenomén Scooter:
V roce 1994 slavila rave scéna triumf a nové techno kluby se rozrůstaly jako houby po dešti. V hitparádách bodovala mdlá evropská taneční a mainstreamová hudba.

Na tu dobu se scooterovské “Hyper Hyper“nedalo považovat za komerční skladbu a přesto vzali Scooter hitparády útokem.
Skladby jako “Move Your Ass”, "Friends", "Endless Summer" a "Back In The UK" dokázaly, že Scooter nebyli jen zázrakem jednoho hitu počátku 90.let. “How Much Is The Fish?”, “Maria (I Like It Loud)”, “Nessaja”, One (Always Hardcore)” a “Hello! (Good To Be Back)“, abychom vyjmenovali pár hitů, pokračovaly v jejich spanilé jízdě. Jaké je tajemství úspěchu téhle formace?

"Zjistit, co neumíte a pak se do toho pustit!" je jeden z oblíbených citátů H.P. “Nemůžete si dovolit ztratit svou zvědavost nebo jistou zdravou naivitu, jinak to můžete rovnou zabalit. Pokud se vytratí ta zábava, nedává to už moc smysl. A lidi vám pořád musí věřit. Děláme ve studiu všechno sami a máme za to respekt fanoušků."

"Přijde s tím nejbláznivějším nápadem a pak společně tvoříme písničku," popisuje Rick J. Jordan způsob jejich spolupráce. " Ale proto ho tak zbožňuju. Je nám opravdovou inspirací a když si zvyknete na jeho styl, můžete si být jistí, že to bude za něco stát!"

Hráč na klávesy a zvukový inženýr Rick J. Jordan je zklidňujícím elementem v kapele."Snažím se utřídit ten tvořivý chaos a přidat do produkce své nápady," říká. Má třicet let zkušeností se hrou na klavír a klávesové nástroje a zná klasickou teorii hudby.

Třetí člen skupiny Jens Thele je spíš mužem v pozadí, který se zabývá obchodními záležitostmi kapely. Jako šéf a mozek KONTOR Records uvádí Scooter na mezinárodní trh a stará se o marketing a koncepci.

Michael nahradil v kapele Jay Froga, který odešel z kapely v roce 2006. Michael je jeden z nejznámějších houseových DJů v Hamburgu. Už v roce 1997 vyjel na turné Scooter jako předskokan se svým projektem "Shahin & Simon" a remixoval jejich skladby.

36 singlů, 17 alb a konec v nedohlednu

Jumping All Over The World
Po úspěchu "skákacího" hitu “The Question Is What Is The Question?”, dvacátého hitu kapely v Top Ten, vychází jejich osmnácté album “Jumping All Over The World“. Taková pozoruhodná hitparádová bilance chce zdokumentovat a tak se kapela rozhodla vydat limitovanou edici albové novinky s bonusovým diskem, na kterém jsou všechny jejich hitparádové úspěchy. Od “Hyper, Hyper“ k “How Much Is The Fish?“ a dříve nevydané verzi skladby “The Question Is What Is The Question?“ obsahuje bonusový disk vše, po čem touží srdce fanouška.

Jak již název napovídá “Jumping All Over The World“ je ochuceno jumpstyleovým soundem z Beneluxu,který Scooter propagují po celém světě. Kapela po něm bude doslova skákat. Začala u protinožců se svým prvním australským turné na konci roku 2007 a celosvětovým turné v roce 2008, v rámci kterého navštíví 28. května i Prahu, kde vystoupí po 3 letech. H.P. Baxxter a jeho parta nikdy nepřestávají překvapovat. Nejnovější singl “And No Matches“ s plejádou nových zvuků není výjimkou. H.P. Baxxter nenapodobitelným způsobem skanduje text a nezaměnitelný jumpstyleový rytmus žene skladbu jak stroj. “And No Matches“ byla další hitovkou Scooteru a i tahle skladba se zařadila mezi jejich hitparádové úspěchy. Další rekord, který pokoří, bude tedy téměř jistě ten jejich- právě v těchto dnech vydávají Scooter již třetí singl ze stejnojmenného alba „Jumping All Over The World“.

Nové album Jumping All Over The World vyšlo i u nás 10.12. 2007. Vydává Warner Music.

 

Náhledy fotografií ze složky scooter